محل تبلیغات شما

بازارگاه آنلاين يا بازار عمده اينترنتي

 

بازارگاه عمده اينترنتي تقريبا از زمان دسترسي عمومي و فراگير شدن آن وجود داشته اند و تقريبا از 20 سال گذشته به بعد جزيي از روابط تجاري و از موقعيت هاي بالقوه فروش به شمار مي روند در واقع بستري را براي توليد کنندگان و تامين کنندگان کالاهاي عمده به وجود آورده تا مانند بازار هاي سنتي موجود رفتار کنند کالاي خود را بازاريابي کرده و بتوانند فروش همانند بازار سنتي و حتي بيشتر به صورت اينترنتي انجام دهند.در مدل هاي پلتفرمي خريد و فروش عمده به صورت مستقيم انجام نشده و صرفا به صورت بازاريابي کالا عمل مي کنند و پلي براي ارتباط مستقيم خريدار و فروشنده به وجود مي آورند. تنها وظيفه‌ي سيستم هاي آنلاين پلتفرمي مانند سايت جهاني علي بابا به ارتباط بين توليدکنندگان عمده کالا و خريداران و حتي خدمات مالي آن است و فروشندگان عمده به صورت حق اشتراک ماهانه يا سالانه به استفاده از اين خدمات مي پردازند. در برخي از سيستم هاي آنلاين درصدي از فروش محصولات به عنوان حق کميسيون به بازار آنلاين پرداخت مي شود. اين بازارهاي عمده اينترنتي در دسته بندي هاي مختلفي مانند محصولات کشاورزي و مواد غذايي، کالاهاي الکترونيکي، مواد خام معدني و… به ارايه خدمات به فروشندگان مي پردازند. سايت جهاني علي بابا، 1688سايت  و Ebay, و آمازون Amazon نمونه‌هايي از بازارهاي خرده و عمده آنلاين هستند که تقريبا همه چيز مي‌فروشند. نمونه ايراني اين سايت ها مي توان به سايت ديوار و شيپور اشاره کرد.

 

شرکت آمازون

 

شرکت آمازون در سال ???? توسط جف بزوس بنيان گذاري شد و فعاليت رسمي خود را با فروش کتاب آغاز کرد و امروزه به عنوان يکي از بزرگ ترين شرکت هاي خرده فروشي جهان شناخته مي شود. به علاوه در اين سال ها مزاياي خريد از آمازون مانند قيمت ها و تخفيفات مناسب، زمان تحويل سريع و ضمانت اصالت کالاها به طور مستمر در حال بهبود بوده است. در حال حاضر آمازون بزرگ ترين سايت خريد و فروش خرده در جهان است و از با ارزش ترين آن ها! محصولات عرضه شده در آمازون از کتاب به انواع محصولات الکترونيکي و پوشاک ارتقا پيدا کرده است و حتي در سال هاي اخير به بخش مواد غذايي مانند ميوه و برنج و سبزيجات نيز رسيده است که خدمات اين فروشگاه را از هر لحاظ تکميل کرده است.

kgog_z5.jpg

امروزه در رقابت تجاري ميان شرکت ها و افراد، يکي از مهم ترين دلايل سود و رونق معاملات تجاري، دسترسي به فروشنده دست اول و با کمترين ميزان واسطه براي رسيدن به پايين ترين قيمت مي باشد، به همين علت خريداران عمده براي پيدا کردن فروشندگان عمده دست اول تلاش مي کنند. خريد عمده با کمترين قيمت ميزان سود شما در آينده را مشخص مي کند. داشتن قيمت کمتر تکيه گاه رقابتي بسيار خوبي براي حضور در بازار رقابتي فروش کالا بوده و وجود يا عدم وجود آن مي تواند به حفظ موقعيت تجاري و يا از دست دادن آن بيانجامد.

با استفاده از بازار عمده کشاورزي مشابه بازار علي بابا يا آمازون خريداران و صادرکنندگان مي توانند با فروشندگان عمده به راحتي ارتباط برقرار کنند و به خريد و فروش عمده خرما، برنج و انواع ميوه صادراتي، محصولات خود را با قيمت مناسب و به صورت عمده به فروش  بپردازند که در نهايت باعث گسترش شبکه ي مشتريان و رشد اين صنعت مي شود.

 

استفاده از سايت هاي خريد و فروش اينترنتي يکي از راه ها و کانال هاي فروش بيشتر در بسياري از کشور هاست. در سال هاي اخير با افزايش استفاده از اينترنت در ايران و بالا رفتن فرهنگ خريد اينترنتي بازار هاي خريد و فروش آنلاين نيز رشد خوبي داشته و به آينده ي اين صنعت در ايران نيز مي توان اميد فراواني داشت.

در بسياري از صنايع به خصوص صنعت کشاورزي هنوز کار هاي فراواني براي آشنايي با بازار هاي عمده آنلاين مي توان انجام داد که در نهايت باعث افزايش بهره وري در زمينه ي خريد و فروش عمده مواد غذايي و کشاورزي مي شود.

 


دانلود رایگان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها