محل تبلیغات شما

با سيستم کرکره برقي و درب ريلي آشنا شويد

 

زماني که چند مدت از توليد و به کارگيري کرکره هاي برقي گذشته بود، استفاده کنندگان و توليد کنندگان به فکر داشتن کرکره هايي افتادند که انرژي درون فضا را هدر ندهد که اين موضوع منجر به توليد کرکره برقي هاي صنعتي شد.

 

j3sj_w4.jpg

 

که بعد از آن کرکره و درب هاي صنعتي و برقي توليد گشت که درجه عايق استفاده شده در آن بالاتر و بيشتر بود.

وجود درب و کرکره برقي، موجب آزادي عمل طراحان و معماران ساختماني براي بيشتر مانور دادن بر روي نقشه هايشان شد.

يکي از مزاياي استفاده از درب و کرکره برقي، حفظ انرژي در هواي سرد است زيرا از ورود برودت و سرما به داخل ساختمان و نفوذ انرژي گرمايي دروني به فضاي بيرون جلوگيري مي شود.

همچنين استفاده از اين وسيله در فصل هاي ديگر هم در هدر نرفتن انرژِي موثر است به خصوص که در روزهاي گرم تابستان از نفوذ انرژي گرمايي بيرون و گرم کردن فضاي داخل جلوگيري مي کند.

 

انرژي کارآيي کرکره برقي

 

 از موتور اين وسيله تامين مي شود پس با توجه به اين موضوع، بايد کرکره برقي داراي يک موتور مطمئن باشد علاوه بر اين موتور بايد به نحوي کار کند که آلودگي صوتي ايجاد نکند و مدام در صدد تعمبر آن برنياييم اما علاوه بر کارکرد موتور، نگهداري و مراقبت هاي جانبي هم در افزايش عمر کرکره برقي تاثير بسزايي دارد پس به عنوان مثال بايد توجه نمود که در وهله اول دور موتور کرکره برقي بر روي سرعت مناسب تنظيم شود زيرا در سرعت خيلي بالا و يا خيلي پايين علاوه بر آسيب ديدگي موتور، تيغه ها هم ممکن است آسيب ببينند و نيازمند هزينه بالايي براي تعمير يا تعويض باشند.

 

موتورهاي امروزي کرکره برقي مجهز به قابليت هوشمند هستند و اگر فرضا به هنگام روشن بودن و رول شدن کرکره، شي خارجي در مسير چرخش موتور قرار گيرد، به چرخيدن ادامه نمي دهد و همانجا ايست کرده و باز مي شود.

 

 

مزاياي

 

از مزاياي ديگر کرکره برقي مي توان به اين موضوع اشاره کرد که اگر در ابتدا يک بار هزينه تيغه هاي مرغوب و فوم دار را بدهيد با توجه به اينکه در برابر عواملي چون رطوبت و فرسايش و زنگ زدن مقاوم هستند، تا مدتها از هزينه تعويض، تعمير و يا رنگ کردمم تيغه ها براي زنگ نزدن معاف هستيد و اين موضوع از نظر اقتصادي قابل توجه خواهد بود.

 

باز شدن اين کرکره-برقي.php و کرکره برقي از آنجا که امنيت بالايي در ايجاد قفل آنها به کار گرفته شده بسيار سخت و تقريبا نشدني مي باشد.

اين کرکره ها در هر نوع آب و هوايي چه مرطوب و چه خشک با درجه گرماي بالا کارآيي خود را داشته و نياز کاربرانش را رفع مي کند.

عدم ورود گرد و غبار از پنجره هايي که داراي کرکره برقي هستند را هم مي توان به ليست مزاياي اين وسيله اضافه نمود.

در اين ميان تيغه هايي هم وجود دارند که با به کار بردن آنها در کرکره برقي مي توان در زمان استفاده از کرکره، طرف ديگر آن را مشاهده کرد.

در سيستم کنترل کرکره برقي مي توان به اين قابليت اشاره نمود که توانايي کنترل چندين کرکره را از سيستم اصلي اين وسيله مي توان در دست داشت.

درب ريلي براي پارکينگ

 

نقش چشمي در درب ريلي

چشمي هاي موجود در درب ريلي ها که از مادون قرمز هايي تشکيل شدند که شامل فرستنده و گيرنده هستند که به منظور مشخص کردن وضعيت باز يا بسته بودن درب ريلي طراحي شده اند و رفت و آمد ها از درب را کنترل مي کنند.  و اين چشمي سنسوري دارد که در صورت مطمئن شدن اينکه شيئي يا شخصي يا ماشيني در بين درب نيست آن را مي بندد و اگر چيزي حس کرد از بسته شدن درب جلوگيري مي کند.

نقش ريموت درب ريلي پارکينگ

اين ريموت هاي درب ريلي براي اينکه بتوان از راه دور به وسيله دستگاهي کوچک درب را به حرکت درآورد طراحي شده. با کمک آن مي توانيد درب ريلي را بسته يا باز کنيد. براي اينکه ريموت ها بتوانند کار کنند بايستي گيرنده اي در سيستم مرکزي کنترل درب ريلي وصل شود.

نقش مرکز کنترل در درب ريلي

از مهم ترين بخش هاي موجو در درب ريلي مرکز کنترل درب است که بستگي به نوع آن ندارد در همه ي آنها وجود دارد چه درب ريلي شيشه اي باشد چه کرکره برقي و درب ريلي پارکينگ، براي کنترل رفت و آمد به اين مرکز نياز است. اين جزء در حقيقت از جعبه اي تشکيل شده که نامش تابلوي فرمان است که اين جعبه شامل شاسي هايي است که به درب متصل است وسيستم کنترل فرمان مدل راديويي است که به وسيله يک ميکرو پروسسور درب ريلي کنترل مي شود.

منبع: الکتروحفاظ

 

 


دانلود رایگان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها